Міжнародна донорська конференція щодо допомоги Україні відбудеться в грудні, заявляє заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

«Відбудеться (донорська конференція - Ред.), безумовно. Зараз вона запланована на грудень. У ній візьмуть участь і ЄС, і країни (не тільки європейські), і міжнародні організації», - заявила Зеркаль.

За словами дипломата, зараз Україна готує стратегію реформ, яка буде зав'язана на Угоді про асоціацію, і представить її під час донорської конференції.

«І, звичайно, окремим фокусом буде фінансування відновлення інфраструктури Донбасу», - зазначила Зеркаль.

Відповідаючи на запитання, чи йдеться про надання Україні грантів або кредитів, заступник міністра заявила: «Мова йде виключно про донорські, тобто безповоротні засоби».

«Кожен донор буде вибирати з нашої програми той напрям, який його найбільше цікавить. Це означає, що ще на етапі підготовки стратегії ми повинні визначити орієнтовний обсяг фінансування за кожним напрямом», - пояснила дипломат, повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на «Європейську правду».

При цьому заступник глави МЗС повідомила: «Втім, розглядається можливість включення в програму конференції інвестиційного компонента або організації окремого заходу. В даному випадку мова йде, безумовно, про кредитні кошти і залучення прямих інвестицій».

Як раніше повідомляв ForUm, Європейський союз готовий виділити на відбудову Донбасу 22 млн євро.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

Туфли осень-зима Everest