Державний бюджет України на 2015 рік буде суцільним мінним полем. Таку думку Forum'у висловив член Комітету Верховної Ради України з питань промислової та інвестиційної політики, народний депутат України, член фракції Партії регіонів Сергій Матвієнков.

«Думаю, там не те, що міни будуть закладені. Держбюджет буде суцільним мінним полем», - заявив він.

Парламентарій підкреслив, що сьогодні Україна перебуває в дуже складній ситуації. «Падіння ВВП ми оцінюємо на рівні 5-7%. До того ж динаміка падіння розкладається нерівномірно. До кінця року вона значно збільшується. Крім того, ми маємо зруйновану інфраструктуру на південному сході, проблеми з вугільною галуззю, з металургією. Є колосальні проблеми щодо машинобудування, хімії», - пояснив він.

«Також не вирішена проблема газу. Немає розуміння, яку валютну політику вестиме держава, і за яким курсом ми будемо розраховувати економіку. Кажуть - 12,9 (гривень за долар, - Ред.), але чи зуміє НБУ утримати цей курс?», - акцентував Матвієнков.

Він також додав, що до всього цього додаються серйозні соціальні проблеми. «Колосальний обсяг соціальних проблем наростає. До кінця року планується ще підняти комунальні платежі. Є ще дуже багато інших проблем», - зазначив політик.

«Однозначно сказати, яким буде бюджет наступного року дуже й дуже проблематично. Але! Щоб держбюджет-2015 був, уряду потрібно засукати рукави і розробити кілька варіантів, сформувати кілька моделей бюджетів. Це має бути три, чотири варіанти, залежно від динаміки розвитку подій, від того, куди ми будемо рухатися», - запропонував Матвієнков.

Парламентарій також додав, що уряд зобов'язаний робити все для реанімації базових галузей економіки. «Але для цього всього потрібен мир. Поки ми не забезпечимо промисловість, бізнес гарантіями, що ніхто не буде стріляти і руйнувати, а навпаки, всі займатимуться відновленням інфраструктури, нічого хорошого чекати не доводиться. І це потрібно розуміти. Знову ж таки, потрібно прорахувати, скільки грошей потрібно буде вкласти у відновлення інфраструктури, і як нам пережити зиму. А зима буде дуже складна», - підсумував нардеп.

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/высокая мода/осень
2591 грн.
150