Офіційно заявлений 10,7% рівень інфляції поточного року не витримує ніякої критики, якщо судити за темпами реального підвищення цін на продукти харчування, ліки та тарифів ЖКГ, вважає лідер Громадського руху «Український вибір» Віктор Медведчук.

Політик зазначив, що заплановане міністром фінансів підвищення мінімальної зарплати на 32 гривні становить усього 3% від номінального зростання мінімальних зарплат та пенсій.

«Причому те ж Міністерство фінансів запланувало на 2015 рік інфляцію в розмірі 13%. Таким чином, безпосередньо в проект держбюджету на наступний рік закладається не менш ніж 10%-ве зниження рівня життя бюджетників і пенсіонерів. Соціальний цинізм такої політики очевидний і не може не викликати відторгнення й неприйняття у всіх здорових сил українського суспільства», - написав Медведчук у своєму блозі.

Проблема стрімкого зубожіння українців посилюється ще й тим, що офіційні показники інфляції явно занижені, вважає Медведчук. «Офіційно заявлений рівень інфляції поточного року (січень - серпень) у розмірі 10,7% не витримує ніякої критики, якщо судити за темпами реального підвищення цін на продукти харчування, ліки, за динамікою зростання тарифів ЖКГ», - так прокоментував статистику політик.

Економічна політика нинішнього уряду, наслідком якої стає зубожіння українців, буде продовжена і 2015-му, вважає лідер «Українського вибору». «Чинна влада послідовно веде країну до соціального вибуху, порівняно з яким усі майдани здадуться просто дитячими іграми», - підсумував Медведчук.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом