Європейський союз не реагує на порушення прав людини в Україні. Про це заявив уповноважений МЗС Росії з питань прав людини, демократії та верховенства права Костянтин Долгов.

«У документах Європейського союзу також багато риторики про дотримання прав національних меншин, але серйозної реакції на їх порушення в Латвії, Естонії та Литві, так, до речі, як і в Україні, з боку ЄС як не було, так і немає. А те, що відбувається в Україні, тільки підсилює нашу стурбованість. І, сподіваюся, всієї конструктивно налаштованої світової громадськості. Проблеми дуже схожі - порушуються базові права та свободи людини. Зрозуміло, що в Прибалтиці влада цивільне населення не вбиває - але є проблеми з порушенням фундаментальних політичних, гуманітарних, економічних, культурних прав. Їх адекватне забезпечення для всіх жителів країни, зокрема на південному сході, це те, про що зараз повинні домовлятися сторони української кризи», - сказав Долгов.

При цьому він зазначив, що «ми не називаємо росіян там національною меншиною. Яка вже там меншість, коли не менше половини жителів України вважають російську своєю першою мовою. Українська криза не затушовує, але, навпаки, загострює всі ті найгостріші проблеми у сфері прав людини, які ми порушуємо і порушувати будемо».

Нагадаємо, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявляв, що у відносинах з Європейським союзом «точка неповернення ще не пройдена.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
1279 грн.
36