Держбюджет України на 2015 рік нічим наповнити і неможливо буде виконати. Таку думку висловив Forum'у колишній губернатор Донецької області, екс-міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, народний депутат України Анатолій Близнюк, коментуючи той факт, що уряд не вніс у парламент проект держбюджету-2015, хоча закон зобов'язує КМУ це зробити до 15 вересня.

«Уряд не може виписати бюджет, оскільки до кінця не розуміє, що буде станом на 1 січня 2015 року. Вони не знають, де брати гроші. Тому ні про який бюджет мови бути не може. Треба розглядати варіант секвестрування з урахуванням перспективи втрати промислового виробництва і податкової бази», - заявив він.

Близнюк зазначив, що у 2013 році фінансовий результат між прибутком прибуткових і збитками збиткових підприємств у Донецькій області був позитивним, становивв більше трьох мільярдів гривень. «І це при тому, що за півроку 2014-го збитки - 31 мільярд гривень. Сьогодні втрата промислового виробництва в Донецькій області - 50%, у Луганській - 70%. А ці дві області, як мінімум 35% промислового виробництва всієї країни», - пояснив парламентарій.

«Плюс: зарплат немає, пенсій немає, торгівлі немає, товарообігу немає, ВВП немає. До кінця року ми отримаємо ще падіння промислового виробництва, ВВП як мінімум удвічі більший від наявного. Ми отримаємо сотні мільярдів до бюджету недоотриманих грошей», - додав він.

За його словами, тотальне урізання фінансування соціальних статей бюджету-2015 «не рятує ситуацію».

Близнюк вважає, що дефіцит бюджету може фінансуватися тільки за рахунок запозичень. «Але віддавати борги нічим. Значить, ми скоро перейдемо до такого варіанту, що навіть якщо нам дадуть у борг, ми все одно не зможемо нічого фінансувати», - акцентував він.

На його думку, суспільство має дати оцінку діям нинішнього уряду. «Уряд обирається Верховною Радою, а парламентарі - людьми. Так от люди повинні запитати КМУ та ВР: «А що це таке відбувається? Як це ви керуєте?».

У той же час парламентарій упевнений, що уряд не оприлюднює цифри з проекту бюджету-2015. «Їм потрібно пройти вибори. Як вони відкриють документ? Задумано не показувати реальну ситуацію в економіці під час виборів, оскільки це невигідно», - вважає він.

Близнюк додав, що цього року бюджет ухвалений не буде, і в 2015 році фінансування буде проводитися за бюджетним розкладом. «Так і буде. І щоб не говорили про чергову «злочинну владу», «попередників», що ухвалили бюджет, який нереально виконати, нехай новообрані депутати його ухвалюють і відповідають за нього», - підсумував нардеп.

Як раніше повідомляв ForUm, Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді ухвалити проект Державного бюджету на 2015 рік після внесення змін у податкове та бюджетне законодавство. Але ВР відмовилася внести до порядку денного пакет податкових та бюджетних реформ Кабміну.

 

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

97