Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан у листі до комісара ЄС з питань енергетики Гюнтера Еттінгера передав прохання до Європейської комісії сприяти врегулюванню ситуації для відновлення і нормалізації транзитного постачання російського природного газу через територію України та Словацької Республіки. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Наголошується, що причиною звернення є стурбованість щодо стану транзитного постачання російського природного газу через територію України і Словацької Республіки.

У листі Продан зазначив, що російська сторона пояснює зменшення транзиту газу через територію України і Словаччини збільшенням транзиту російського природного газу через газопровід «Ямал-Європа» та «Північний потік».

«Це зменшення є істотним, викликає занепокоєння Уряду України, оскільки може вплинути на енергетичну безпеку як України, так і країн Європейського Союзу», - йдеться в тексті листа.

Крім того, міністр попросив врахувати це питання під час майбутніх тристоронніх переговорів у форматі Україна - ЄС - РФ і вкотре запевнив, що Україна залишається надійним партнером у питанні транзиту російського газу до європейських країн.

Нагадаємо, 15 вересня про скорочення обсягів газу, що прокачується «Газпромом» у країни Європи через територію України і Словаччини Ужгородським коридором, повідомив словацький газотранспортний оператор Eustream. Порівняно із середніми за останні два тижні обсягами обсяги прокачування, заявлені «Газпромом» на 15 вересня, скоротилися приблизно на 17%, порівняно з максимальним у вересні 2014 року обсягом транзиту – більш ніж 21%. Також про намір РФ скоротити постачання газу на 10% заявила Румунія.

«Газпром» пояснив причини скорочення транзиту газу Ужгородським коридором тим, що закінчився ремонт газопроводу«Ямал-Європа». Як раніше повідомляв ForUm, 10 вересня голова правління «Укртрансгазу» Ігор Прокопов заявив, що Росія почала обмежувати постачання газу до Польщі з метою завадити реверсному постачанню газу з Польщі в Україну.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

15