Процеси формування нових складів Вищої ради юстиції, ВСКК і робота «люстраційної комісії» спрямовані виключно на повернення до влади одіозних фігур, у тому числі через призначення їх ставлеників. Про це йдеться у статті «Нинішня судова влада: вовк і заєць, судді в клітці», опублікованій виданням Golos.UA.

Зокрема, як відзначає видання, саме цій меті присвячена поточна діяльність тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції (ТСК) та її голови Володимира Мойсика.

«Сам порядок роботи припускав, що два вищевказаних органи будуть заново сформовані виключно під контролем «люстраторів». Але дивним чином, у боротьбі за праве діло повторюються методи тієї «команди професіоналів», які закінчилися боями в центрі столиці і втечею за кордон самих професіоналів. І при короткій лавці запасних у нинішньої влади забезпечувати «контроль» в суддівській сфері все одно будуть ті ж люди, хто вже розписалися у повній нездатності робити це, і давно відомі як цілковиті банкрути в правовій сфері», - йдеться в статті.

Серед таких людей автор називає заступника генерального прокурора України Олега Бачуна, який, за його інформацією, вплинув на ухвалення Личаківським районним судом Львова рішення про заборону на проведення з'їзду Ради представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, присвяченого обрання членів ВККС і ВРЮ. Ще один претендент - колишній адвокат Сергій Власенко і його партнер по бізнесу Олексій Резніков, яких лобіює соратник Ющенка-Тимошенко-Яценюка, народний депутат Микола Мартиненко. Крім того, стаття вказує на цілий ряд інших претендентів на посади членів зазначених органів, які бажають зайняти крісла в обхід прозорих процедур виборів, наприклад: Сергія Балаца і Сергія Бондаря лобіює екс-голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков, Павла Гречковського лобіюють екс-голова Ради адвокатів України Лідія Ізовітова та кум нинішнього президента Російської Федерації Віктор Медведчук, так само тут є представник і Віктора Балоги і Геннадія Кернеса.

«Звичайно, можна допустити, що Президента України, як і більшість з нас, ввели в оману, вказавши, що до влади в судах намагаються дійсно прийти «нові» особи, які зможуть кардинально змінити систему. Однак якщо кандидати на посади у ВРЮ та ВККС навіть і не пов'язані з гучними корупційними скандалами, вони є маріонетками махрових корупціонерів, псевдоюристів і ділків», - наголошується в статті. У зв'язку з цим воно визначає, що не допустити їх у судову владу - першочергове завдання демократичного лідера, якщо він не хоче повторити долю Януковича.

«А єдиний шлях до того, щоб до влади в судах прийшли дійсно нові обличчя, які зможуть кардинально змінити систему - проведення відкритих з'їздів адвокатів, наукових організацій і суддів, без політичного тиску і прихованого лобізму», - підсумовує видання.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/лето/осень
2591 грн.
70