Кабінет Міністрів України ініціює скасування неоподатковуваного мінімуму загальної площі житлової нерухомості для всіх видів об'єктів.

Відповідний законопроект Кабміну №5079 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)» зареєстрований у Верховній Раді 15 вересня.

Крім того, згідно із пояснювальною запискою, законопроект передбачає розширення бази оподаткування на нерухоме майно за рахунок оподаткування комерційної нерухомості (будівлі підприємств і склади, готелі, ресторани і бари, туристичні бази, торговельні центри, магазини, СТО, їдальні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, казино, гральні будинки, будівлі лазень тощо).

Передбачається також надання права місцевим органам влади встановлювати ставки податку на нерухоме майно для об'єктів житлової та нежитлової нерухомості в розмірі до 2% від мінімальної зарплати за 1 кв. м площі об'єкта оподаткування.

Крім того, законопроект передбачає перенесення плати за землю до складу місцевих податків і консолідацію плати за землю з податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в складі податку на нерухоме майно.

Як повідомлялося, в Україні з 1 січня 2013 року набула чинності норма Податкового кодексу, згідно з якою житлова нерухомість, яка перебуває у власності як фізичних, так і юридичних осіб (у тому числі і нерезидентів), оподатковується, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Згідно із законодавством пільги зі сплати податку на нерухомість надаються власникам нерухомості, якщо сумарна площа житла не перевищує: для квартир - на 120 кв. м, будинків - 250 кв. м, квартир і будинків - 370 кв. метрів.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів вніс на розгляд Верховної Ради пакет податкових та бюджетних реформ.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

Классические туфли мужские