Кабінет Міністрів у рамках реформи міжбюджетних відносин пропонує Верховній Раді розширити дохідну частину місцевих бюджетів у 2015 році на 39,2 млрд грн за рахунок передачі частини податкових платежів, що раніше сплачувалися в державний бюджет, у відання місцевих громад.

Про це йдеться в проекті закону про внесення змін до Бюджетного кодексу (№5078), опублікованому на порталі Верховної Ради.

Згідно із пояснювальною запискою, у відання місцевої влади передаються: плата за надання адміністративних послуг (крім 50% адмінзбору за держреєстрацію майнових прав на нерухомість і держреєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців), державне мито, до 80% зборів з екологічного податку, а також збори з податку на нерухомість, включаючи оподаткування комерційної нерухомості.

«Також передбачається закріплення за місцевими бюджетами стабільних джерел - податку на доходи фізосіб за новими нормативами (бюджети районів і міст обласного підпорядкування отримають 60% податкових платежів, обласні бюджети - 15%, бюджет Києва - 25%), податку на прибуток (10%)», - йдеться в пояснювальній записці.

Також у документі пропонується ввести з 2015 року збір за роздрібний продаж підакцизних товарів (алкоголь, сигарети, нафтопродукти) за ставкою 5% від вартості реалізованого обсягу товарів. Такий збір, як наголошується, замінить податок на виноградарство, хмелярство і садівництво, що раніше стягувався, передає «УНІАН».

Проект закону, крім іншого, вводить нові види трансфертів - базову і реверсну дотацію, субвенцію на освіту, підготовку робочих кадрів і медицину. Крім того, як очікується, в кожному місцевому бюджеті з'явиться нова стаття - «бюджет розвитку», обсяг фінансування якої має становити не менш ніж 10% від загального обсягу фонду власних доходів місцевих бюджетів.

«За попередніми розрахунками, збільшення ресурсу місцевих бюджетів у 2015 році становитиме близько 39,2 млрд грн. Оскільки система забезпечує автономність прийняття місцевих бюджетів і децентралізацію, то в майбутньому такі зміни дадуть синергетичний ефект, і доходи місцевих бюджетів зростуть у два-три рази. Таким чином, у розпорядженні місцевих органів самоврядування з'явиться ресурс для вирішення проблем розвитку громад», - йдеться в пояснювальній записці.

Кабінет Міністрів вніс на розгляд Верховної Ради пакет податкових та бюджетних реформ.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
951 грн.
35