Розпочався відеоміст між Верховною Радою України та Європейським парламентом, у ході якого буде здійснена ратифікація Угоди про асоціацію між Україною з ЄС.

Про це повідомляє кореспондент Forum'у із зали парламенту.

Зі вступною промовою виступає президент Європарламенту Мартін Шульц.

Як раніше повідомляв ForUm, Україна та Євросоюз підписали політичну частину Угоди про асоціацію 21 березня 2014 року, відклавши підписання її економічної частини, яка містить положення про створення зони вільної торгівлі, доти, коли в Україні буде обраний новий Президент.

Після обрання президентом України Петро Порошенко підписав Угоду про асоціацію з ЄС в повному обсязі 27 червня. Планується, що Верховна Рада ратифікує Угоду про асоціацію з Європейським Союзом 16 вересня.

Між тим 12 вересня на тристоронніх переговорах України, ЄС та РФ була досягнута домовленість про відтермінування до 31 грудня 2015 року застосування зони вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом.

Єврокомісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле запевнив, що, незважаючи на продовження режиму автономних торговельних преференцій для українських експортерів до кінця 2015 року, Угоду про асоціацію між Україною та ЄС не буде змінено.

Валентина Дудко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом