Минулого року уряду вдалося скоротити споживання газу промисловими підприємствами, підприємствами теплокомуненерго та населенням до 50,4 млрд кубометрів газу. Це мінімальний рівень споживання газу за всю історію незалежної України. Навіть у кризовому 2009-му році, коли в країні зупинялися десятки і сотні заводів, країна використовувала більше блакитного палива. Про це пише економічний експерт Олександр Охріменко в авторській колонці на «Коментарях».

Розроблена командою Сергія Арбузова програма передбачала, зокрема, модернізувати котельні, замінити старі труби теплотрас, оптимізувати роботу теплових мереж і т. д. Тільки це дозволило б заощадити 2,2 млрд кубометрів газу. Ще 2 млрд кубометрів планувалося зекономити за рахунок переведення частини котелень на інші види палива - вугілля, біопаливо, сонячну енергію. Уряд стимулював підприємства якнайшвидше модернізувати свої виробництва з впровадженням нових енергозбережних технологій, що дозволило би скоротити витрати газу ще на кілька мільйонів кубометрів на рік. Аналогічні заходи передбачалися і для скорочення споживання електроенергії.

Зміна влади у лютому цього року призвела і до автоматичної відмови нового уряду від напрацювань попереднього. Фінансування мало не всіх програм було зупинене, а самі програми оголошені корупційними без будь-якої їх перевірки на корупційність та ефективність. Як підсумок, уся робота з підвищення енергоефективності була заморожена, зазначає економіст.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
1381 грн.
71