Оприлюднено Мінський протокол за підсумками тристоронньої зустрічі контактної групи щодо спільних кроків, спрямованих на імплементацію мирного плану Президента України Петра Порошенка та ініціатив президента РФ Володимира Путіна, підписаний у Мінську 5 вересня.

Текст протоколу оприлюднюється в парламентській газеті «Голос України» 10 вересня.

Документ містить 12 пунктів:

1. Забезпечити негайне двостороннє припинення застосування зброї.

2. Забезпечити моніторинг та верифікацію з боку ОБСЄ режиму незастосування зброї.

3. Провести децентралізацію влади, в тому числі шляхом ухвалення закону України «Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей» (закон про особливий статус).

4. Забезпечити постійний моніторинг на українсько-російському державному кордоні та верифікацію з боку ОБСЄ зі створенням зони безпеки у прикордонних районах України та РФ.

5. Невідкладно звільнити всіх заручників та осіб, які незаконно утримуються.

6. Ухвалити закон про недопущення переслідування і покарання осіб у зв'язку з подіями, які мали місце в окремих районах Донецької та Луганської областей України.

7. Продовжити інклюзивний загальнонаціональний діалог.

8. Вжити заходів щодо поліпшення гуманітарної ситуації на Донбасі.

9. Забезпечити проведення дострокових місцевих виборів відповідно до закону України «Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» (закон про особливий статус).

10. Вивести незаконні збройні формування, військову техніку, а також бойовиків і найманців з території України.

11. Ухвалити програму економічного відродження Донбасу й відновлення життєдіяльності регіону.

12. Надати гарантії особистої безпеки для учасників консультацій, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Документ підписали учасники тристоронньої контактної групи: представник голови ОБСЄ з врегулювання ситуації в Україні Хайді Тальявіні, другий президент України Леонід Кучма, посол Російської Федерації в Україні Михайло Зурабов.

Як раніше повідомляв ForUm, зустріч контактної групи 5 вересня в Мінську відбулася за участю представників так званих Донецької та Луганської народних республік.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/лето/осень
1286 грн.