Глава Національного банку України Валерія Гонтарєва підтримує прийняття законопроекту про трансфертне ціноутворення. Про це Гонтарєва заявила у ході круглого столу, повідомляє кореспондент ForUm'у.

«Валютну виручку експортери ховають. Ми можемо шукати її тут, у банках, але знайти на швейцарських трейдерах, тому що не прийнятий законопроект про трансфертне ціноутворення. В Україну просто не завозять валюту», - сказала Гонтарєва.

На її думку, причиною зменшення припливу валюти є пильність регулятора.

«В Україні цю виручку знайде НБУ. Ми зможемо скасувати декрет про валютне регулювання, коли буде прийнятий цей закон. Запитувати, хто заважає прийняттю, хто не голосує, у мене не варто. У НБУ немає законодавчої ініціативи. Свої пропозиції ми подаємо через Мінфін. В Україні тому і перевибори. Не всі питання можна вирішити цим складом парламенту», - зазначила вона.

Гонтарєва зазначила, що за оцінками НБУ, зараз «під матрацами в населення з банківської системи витягнуті приблизно 4 млрд доларів».

Нагадаємо, Національний банк України ввів адміністративні обмеження, що стосуються продажу валютної виручки експортерами.

Тетяна Григор'єва, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

Туфли осень-зима Everest