Об'єктивні причини загибелі людей під час подій в Одесі 2 травня можна встановити тільки за допомогою міжнародних експертів. Про це йдеться у звіті тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування фактів загибелі громадян в Одесі, Маріуполі, а також інших містах Донецької та Луганської областей.

Відповідний проект постанови про звіт комісії парламенту зареєстрований у парламенті під №5041.

У документі йдеться, що всього було призначено 85 судово-медичних експертиз та 160 інших - біологічних, криміналістичних, хімічних, пожежно-технічних.

«Разом із тим, відсутність сучасного обладнання у місцевих експертів не дає можливості отримати об'єктивні показники причин загибелі людей. Наявність отруйних речовин у загиблих в Будинку профспілок Одеси можна встановити лише за допомогою міжнародних експертів», - сказано в звіті.

Члени комісії зазначили, що за результатами пожежі в Будинку профспілок на Куликовому полі в морг Одеського обласного бюро судово-медичної експертизи було доставлено 48 трупів, з них: 7 жінок та 41 чоловік.

Виконано 48 судово-медичних експертиз щодо тіл загиблих на Куликовому полі і встановлено такі причини загибелі: 9 отруїлися окисом вуглецю (чадний газ), 13 - продуктами горіння, 12 - внаслідок опіків дихальних шляхів та опіків тіла (із них у 3 осіб, в комплексі є отруєння продуктами горіння), 8 - отримали смертельні поранення внаслідок падіння з висоти; 6 - загинули від вогнепальних поранень, особу одного загиблого (за результатами ДНК) досі не встановлено.

Нагадаємо, у ході масових заворушень в Одесі 2 травня загинуло 48 людей і постраждало понад 200. Більшість загинули в Будинку профспілок під час пожежі.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
1373 грн.
35