Президент Петро Порошенко підписав закон, яким дозволяється передача в оренду системи магістральних газопроводів і підземних сховищ газу без права їх відчуження.

Про це свідчить інформація на сторінці відповідного законопроекту на сайті Верховної Ради.

Відповідно до закону, передача газотранспортної системи України в оренду може здійснюватися виключно з урахуванням принципів дотримання економічної безпеки держави.

У документі зазначається, що функції оператора ГТС закріплені за суб'єктом господарювання, засновником і власником якого може бути виключно держава, в тому числі через Національну акціонерну компанію «Нафтогаз України», або (в разі створення спільного підприємства) держава, в тому числі через «Нафтогаз» (володіння не менш як 51% корпоративних прав), а також юридична особа (юридичні особи), яка належить та контролюється резидентами держав-членів Європейського союзу, США або Енергетичного співтовариства та є оператором системи транспортування газу або членом Європейської мережі операторів системи транспортування газу, повідомляють «Українські новини».

При цьому остаточне рішення про участь компанії-нерезидента у статутному капіталі підприємства, на якого покладено функції оператора ГТС, приймається Радою.

Також законом встановлено, що засновником і власником підприємства, що створюється для виконання функцій оператора підземного сховища газу, може бути виключно держава самостійно або держава (володіння не менш як 51% корпоративних прав) та юридична особа (юридичні особи), які належать і контролюються резидентами держав-членів ЄС, США чи Енергетичного співтовариства.

При цьому остаточне рішення про участь компанії-нерезидента у статутному капіталі підприємства, на якого покладено функції оператора підземних сховищ газу, також має прийматися Радою.

При проведенні конкурсу компанія, яка є резидентом ЄС чи США, зобов'язана розкрити всю інформацію про структуру своєї власності і показати всіх бенефіціаріїв, які є власниками цієї компанії, а будь-яка зміна структури власності компанії, що виграла конкурс, можлива винятково за згодою української сторони.

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла законопроект № 4116а «Про внесення змін у деякі закони України про реформування системи управління єдиної ГТС України».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
2985 грн.
45