Вітчизняний агропромисловий комплекс працює не завдяки, а всупереч. Таку думку Forum'у висловив член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, народний депутат України від ВО «Батьківщина» Михайло Апостол.

«АПК працює не завдяки, а всупереч. В Україні не буде голоду, буде хліб. І це незважаючи на те, що аграрії в надзвичайно складній ситуації працювали: не було фінансування, порушені ринки збуту. Нинішній урожай - один із рекордних. Весна і літо були надзвичайно сприятливі», - заявив він.

Парламентарій зазначив, що сьогодні АПК - єдина галузь, здатна витягнути економіку України. «Все полягає не в тому, щоб виростити хліб - задіяно багато супутніх підприємств з переробки, реалізації, механізації, підготовки запчастин та ін. Знову ж таки, думаю, цього року буде продано близько 35 млн тонн зернових - а це надходження валюти в країну», - пояснив він.

За його словами, знецінення гривні знизило рентабельність агропродукції. «Ті, у кого валютні кредити, рентабельність буде знижена. Але великий урожай і підвищення цін дозволяють сподіватися, що сільськогосподарські підприємства вийдуть на прибуток», - додав він.

Апостол також зазначив, що скасування пільгового оподаткування, що серйозно стурбувало аграріїв, «це норма МВФ, яку озвучив прем'єр-міністр».

«Хочу сказати: всі пільги скасувати неможливо, адже за їх рахунок ми стаємо здатними конкурувати з європейською продукцією, оскільки в Європі виробники мають дотації. Поки закону немає, говорити про скасування не будемо. Змінити систему оподаткування потрібно, але експериментувати не варто», - підкреслив парламентарій.

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

45