Аграрії Луганської області вже зібрали 972 тисячі тонн ранніх зернових культур, повідомляє прес-служба Луганської обласної державної адміністрації.

За інформацією прес-служби, середня врожайність становить 32,6 ц/га. Минулого року вона становила 22,1 ц/га. В північних регіонах середня врожайність озимої пшениці досягла 40 ц/га, у центральних - 31-36 ц/га.

Тривають роботи зі збирання пізніх культур: проса (зібрано 5 тис. т, середня врожайність - 20 ц/га), гречки (відповідно 0,8 тис. т і 11,4 ц/га), соняшнику (27,8 тис. т при середній урожайності 20,1 ц/га).

У прес-службі зазначили, що не повністю зібрано врожай на південних територіях, що знаходяться в зоні АТО (в Слов'яносербському, Краснодонському, Антрацитівському, Лутугинському, Попаснянському районах). За оперативними даними, через бойові дії втрати становлять понад 400 тисяч тонн.

Як заявили в Луганській облдержадміністрації, працівниками департаменту ведеться робота з уточнення суми збитків і формування відповідного пакета документів для виплати аграріям компенсації втрати врожаю. За попередніми даними, сума збитків становить понад 100 млн грн.

«Щоб забезпечити населення області хлібом, створено аграрний фонд в обсязі 85 тисяч тонн, і робота в цьому напрямі триває. Так що на наступний маркетинговий рік Луганщина буде повністю забезпечена хлібом», - заявила в.о. голови Луганської облдержадміністрації Ірина Веригіна.

У прес-службі зазначили, що зараз аграрії Луганщини зайняті підготовкою ґрунту до посіву озимих культур. До нового хліборобської сезону вже готові 85,6 тис. га (понад 30% сільгоспугідь).

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом