Продаж Міністерством фінансів 340 млн доларів НБУ - це круговий оборот валюти. Про це кореспонденту ForUm'у повідомив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

«Євросоюз дав нам 600 млн євро. Не дуже велика сума, але все ж її дали. Це повинно було піти на стабілізацію ситуацію в Україні. Ці гроші отримав Кабмін. Зазвичай Мінфін такі гроші продає НБУ, регулятор приймає рішення про їх використання. Так звичайно і робилося. Але уряд вирішив розіграти комедію», - сказав Охріменко.

Експерт не бачить логіки у продажі цієї суми.

«Ці гроші відразу ж повернулися. Їх відразу ж викупила НАК «Нафтогаз». Для чого потрібна була ця комедія з круговим обігом валюти - неясно. Але на зміцнення гривні, як обіцяв Яценюк, вони не пішли. Вийшло так, що Мінфін продав ці гроші НБУ, а регулятор на наступний день випадково, за заявкою «Нафтогазу», віддав їх. Не було в цьому ніякої допомоги гривні. Зазвичай це робиться тихо, але в цей раз вирішили пропіаритися», - вважає Охріменко.

Нагадаємо, що уряд прийняв рішення про продаж Мінфіном Нацбанку 340 млн доларів. Про це заявив 28 серпня прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, додавши, що цей захід «додатково дасть можливість стабілізувати валютний курс».

Тетяна Григор'єва, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

141
Классические туфли мужские