Статус основного союзника Сполучених Штатів Америки поза НАТО Україна може отримати вже до кінця поточного року, заявив сьогодні, 2 вересня, міністр юстиції Павло Петренко в ході урочистостей з нагоди Дня нотаріату.

«Зважаючи на ті умови, в яких зараз перебуває наша країна, ми маємо перспективу досить швидко отримати статус союзника США. Думаю, це відбудеться вже цього року», - заявив міністр, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

За словами Петренка, статус союзника поза межами НАТО дозволить Україні значно розширити співробітництво у військово-технічній сфері, а також отримати механізм, за яким можна буде закуповувати необхідну зброю.

«Процедура надання статусу союзника США запущена. Але я особисто вважаю, що це проміжний етап для надання Україні повного членства в Північноатлантичному альянсі», - зазначив Петренко.

Нагадаємо, 28 серпня заступник секретаря РНБО Михайло Коваль заявив, що у зв'язку з відкритою військовою агресією з боку Російської Федерації Україна розраховує на надання спеціального статусу основного союзника США поза НАТО.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

33