Від мобілізованих українців вимагають писати заяви про зарахування як добровольців у столичний 11-й батальйон Київська Русь. Про це повідомив адвокат Ростислав Кравець, до якого звернулися бійці.

Він заявив, що майбутні учасники АТО змушені були погодитися на умови і підписали документ, пише Корреспондент.net.

«Українці - патріоти, і вони йдуть захищати свою Батьківщину навіть так, що й самі готові купувати зброю, - зазначив Кравець. - Але на цей момент невідомо, чи отримають добровольці компенсацію після поранення або інвалідності через бойові дії. Поки що тим, кому в батальйонах видають зброю, не присвоєно певний статус».

Законодавча база щодо добровольців взагалі відсутня, зазначив адвокат Віталій Погосян. «Поки все тільки в стадії обіцянок», - сказав фахівець.

За законом компенсація належить мобілізованим і військовослужбовцям. До того ж, за наявності повістки певні гарантії є у звільнених працівників - за ними зберігають робоче місце та середній заробіток.

«Тут питання більше в моральному аспекті, коли держава намагається обманом уникнути компенсацій для тих, хто воює, - зазначив Кравець. - Сюди ж відносяться випадки, коли в лікарнях пораненим у довідках не вказують дані про пошкодження або місця, де вони були поранені».

Наразі фахівці готують запити в Міноборони про статус добровольців і відшкодування для них.

Раніше ForUm повідомляв, що більше п'яти тисяч добровольців виявили бажання вступити до Збройних сил України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

Туфли осень-зима Everest