Уряд Криму прийняв рішення про примусовий викуп Ялтинської кіностудії.

«Викуп майна передбачається здійснити за рахунок коштів бюджету республіки», - заявила міністр культури Криму Орина Новосельська, виступаючи на засіданні Ради міністрів у Сімферополі 2 вересня.

За її словами, майновий комплекс Ялтинської кіностудії був приватизований за 1,3 млн гривень. Міністр назвала цю суму сильно заниженою, повідомивши, що власники кіностудії отримали понад 30 га землі в центрі Ялти з будівлями загальною площею близько 6 тис. кв. метрів, декораціями, колекцією автомобілів, які використовувалися для зйомок фільмів, костюмами, і єдиним на території СНД басейном, призначеним для зйомки морських епізодів фільмів, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Також повідомляється, що Крим 2 вересня вперше застосував регіональний закон про викуп стратегічних об'єктів. Крім Ялтинської кіностудії Рада міністрів Криму постановила викупити також майно публічного акціонерного товариства «Кримгаз» та трансформаторні підстанції у мікрорайоні «Кам'янка» на околиці Сімферополя.

Сергій Аксьонов повідомив, що викуп майна «Кримгазу» став наступним кроком після повернення газових мереж на території Криму, які раніше були передані у користування акціонерному товариству у власність ГУП «Кримгазмережа».

«Сьогодні стоїть питання про викуп будівель та основних засобів, обладнання, яке необхідне для обслуговування абонентів», - сказав Аксьонов.

За його словами, суму, за яку буде викуплене майно «Кримгазу» та трансформаторної підстанції, визначить спеціальна комісія, ця сума не перевищуватиме вартості, яку сплатили нинішні власники майна при його приватизації.

Держрада Криму 8 серпня внесла зміни у прийнятий у липні закон про примусовий викуп об'єктів. В закон, зокрема, внесено норму, згідно з якою власник об'єкта, що викуповується, повинен отримати компенсацію до вилучення майна, що викуповується.

Згідно із законом, примусовий викуп можливий у випадку загрози життю, здоров'ю населення, економічної безпеки держави, нормального функціонування об'єктів життєдіяльності, техногенної та екологічної катастрофи».

Право встановлювати об'єкти, що підлягають примусовому викупу, згідно із законом, отримує Рада міністрів Криму. Уряд республіки також встановлює розмір компенсації, яку отримує власник.

Як раніше повідомляв ForUm, наприкінці березня 2014 року Росія анексувала АР Крим.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом