Європейські країни - члени НАТО не хочуть бачити Україну в альянсі. Таку думку в коментарі ForUm'у висловив директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський.

«Шанси України стати членом НАТО дорівнюють нулю. Не приблизно нуль, а точно. Причина в тому, що європейські країни НАТО (Німеччина, Франція, Італія) не готові прийняти Україну в цю структуру. І у них є достатньо формальних приводів, щоб на цьому наполягти. Один з них - вимога НАТО, яка свідчить, що країни, які мають територіальні конфлікти, не мають право на членство», - нагадав Погребинський.

При цьому політолог переконаний, що прем'єр-міністр Арсеній Яценюк зробив таку заяву, щоб збільшити свій рейтинг напередодні парламентських виборів.

«Йде передвиборча парламентська кампанія. Він (Яценюк. - Ред.) хоче бути головним лідером партії війни, конкурує за це місце з іншими політиками націоналістичного антиросійського табору. Це головна мета його заяви», - вважає він.

Нагадаємо, 29 серпня прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Україна має намір відмовитися від позаблокового статусу.

30 серпня в уряді повідомили, що законопроект Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення захисту суверенітету і територіальної цілісності України» зареєстрований у Верховній Раді України 29 серпня.

Тетяна Григор'єва, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

151