Парламент підтримав у першому читанні законопроект, яким планується дозволити вилучати транспорт у громадян і підприємців для евакуації населення із зони проведення АТО, передає кореспондент ForUm'у.

У першому читанні законопроект №4554а «Про внесення змін у деякі закони України щодо залучення транспортних засобів для виведення населення із зони надзвичайної ситуації, районів можливих бойових дій» проголосувало 234 народних депутати.

За словами спікера ВР Олександра Турчинова, до другого читання документ буде готуватися за скороченою процедурою.

При цьому глава Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський зазначив, що, якщо в українців буде вилучатися автомобіль або інший транспорт для евакуації людей із зони АТО, то у державному бюджеті повинні бути передбачені кошти для виплати компенсації за це.

«До заходів з евакуації населення можуть залучатися транспортні засоби як суб'єктів господарювання, так і громадян. При цьому передбачається врегулювати питання реєстрації та видачі посвідчень про притягнення транспортного засобу до заходів з вивезення населення, що видаються водієві. Реалізація акта дозволить законодавчо врегулювати питання компенсації вартості послуг і фактичних витрат суб'єкту господарювання або громадянинові, який є власником транспортного засобу», - зазначив він.

Валентина Дудко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом