Верховна Рада скасувала мита та ПДВ на ввезення в Україну продукції оборонного призначення.

Як передає кореспондент ForUm'у, за основу і в цілому прийнятий урядовий проект закону №4555а про внесення змін до Митного кодексу України (щодо спрощення ввезення продукції оборонного призначення).

За словами доповідача, заступника міністра оборони Петра Мехеда, прийняття даного законопроекту дозволить спростити ввезення на митну територію України продукції оборонного призначення, зменшити відповідні витрати, а також оперативно забезпечити підрозділи Збройних Сил України та інші військові формування озброєнням, військовою та спеціальною технікою, боєприпасами на час дії особливого періоду.

У свою чергу голова комітету ВР з питань податкової та митної політики, нардеп Віталій Хомутинник пояснив, що документом запропоновано тимчасово звільнити від мита та оподаткування держпродукцію оборонного призначення.

Також були враховані поправки, запропоновані нардепом від фракції «Батьківщина» Сергієм Терьохіним. Він запропонував у Митному кодексі вказати коди груп продукції оборонного призначення, які звільняються від митних зборів.

Крім того, парламентарії прийняли законопроект №4556а-1, яким вносяться зміни до Податкового кодексу України (щодо ввезення продукції оборонного призначення), авторства Терьохіна.

Законом передбачається звільнення від ПДВ товарів імпортного та вітчизняного виробництва даної продукції.

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом