У разі введення нових антиросійських санкцій Росія залишає за собою право на прийняття відповідних заходів, спрямованих на захист своїх законних інтересів. Про це йдеться в коментарі Департаменту інформації і друку МЗС РФ у зв'язку з рішеннями Європейської ради щодо ситуації в Україні.

«Аналіз чергових «висновків» Європейської ради від 30 серпня знову продемонстрував нездатність країн - членів ЄС подолати інерцію безоглядної підтримки ними київської влади, - вважають в дипвідомстві. - Розкручена напередодні засідання Євроради істерія про міфічну «російську агресію в Україні» дала свої плоди».

У документі наголошується, що «спираючись на абсолютно бездоказові твердження про присутність російських Збройних сил на території цієї країни, огульно покладаючи відповідальність за те, що відбувається там, на Москву, Брюссель, замість спонукання до негайного, безумовного припинення вогню і створення умов для повноцінного загальноукраїнського національного діалогу між протиборчими сторонами, продовжує ухилятися від визнання істинних причин драматичної ситуації на сході України».

«Водночас впадає в очі фактична відсутність оцінок гуманітарної ситуації в цьому регіоні України, де в результаті дій київської влади розгорнулася повномасштабна гуманітарна катастрофа, зростає число жертв серед мирного населення, кількість біженців, що  прибувають у Росію, наблизилося до мільйона осіб», - заявили в Москві.

У МЗС РФ вважають, що «Єврорада, всупереч інтересам своїх держав-членів, йде на поводу у країн, зацікавлених у реалізації геополітичних схем, якими передбачено нарощування конфронтації з Росією».

«Не залишаємо надію, що ЄС все ж зможе самостійно поглянути на ситуацію поверх стереотипів минулого століття і налагодити конструктивну роботу зі сприяння врегулювання внутрішньоукраїнського конфлікту», - підсумували у відомстві.

Як повідомляв ForUm, за підсумками саміту глав держав і урядів ЄС у Брюсселі 30 серпня Європейський союз закликав Росію негайно відкликати війська з України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

171