Економіка напружена, а очікування поки негативні. Таку думку Forum'у висловила заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічної політики, народний депутат України (ВО «Батьківщина») Ксенія Ляпіна, коментуючи падіння виробництва.

«Безумовно, найперша причина (падіння виробництва - Ред.) - це війна. Вона руйнує не тільки об'єкти на сході, а й економічні зв'язки, довіру до держави, призводить до чергового зниження нашого рейтингу агентством Fitch, зниження прогнозу ВВП», - заявила вона.

Ляпіна також зазначила, що в Україні падає внутрішнє споживання. «Великі гроші виділяються саме на війну, а споживчі можливості зменшуються. Це зниження впливає на виробництво, зокрема на товари групи «А» (товари з найбільшим обсягом продажів - Ред.). Хоча, десь вони інтенсифікуються, в частині військового виробництва», - пояснила нардеп.

«Але війна створює більші ризики. Інвестори, партнери - усі в очікуванні. І причиною цього є не просто війна, а невизначеність. Ніхто не розуміє, закінчиться все швидко чи затягнеться, знову ж таки йдеться про широкомасштабне вторгнення, про підвищення його ймовірності. Це негативно впливає на бізнесочікування, на плани бізнесу. Ніхто в світлому розумі не вкладає кошти в розвиток, навіть якщо бізнес далеко від сходу. Це вбиває. Це другий фронт. Економіка напружена - очікування поки негативні», - наголосила Ляпіна.

У той же час вона підкреслила, що необхідний план Маршала. «Країні треба буде виходити з війни. І вона вийде переможцем з неї тільки в тому разі, якщо перемога буде не просто фізичною, а якщо будуть плани. А наш план Маршала - це євроінтеграція», - акцентувала заступник голови парламентського Комітету з економічної політики.
 

Юлія Артамощенко , ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

122
Теги