Студентів з Луганської та Донецької областей тимчасово переведуть до вишів інших регіонів. Про це в ході прес-конференції заявила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун, передає кореспондент Forum'у.

«Студенти будуть тимчасово допускатися до навчання у внз в інших регіонах країни. Фактично вони будуть навчатися нарівні з іншими студентами, але формально вони будуть значитися в університетах та інститутах Донбасу», - акцентувала вона.

Після закінчення семестру, якщо навчальні заклади на Донбасі відновлять свою роботу, студенти зможуть повернутися до своїх вишів.

Студенти будуть переводитися в інші внз за спрощеною системою. «Для переводу їм достатньо пред'явити дійсне посвідчення особи», - сказала вона.

Водночас зарахування студентів до інших внз буде здійснюватися з таким розрахунком, щоб в одну студентську групу було зараховано не більше п'яти осіб.

Заступник міністра пояснив, що процедура тимчасового переведення дозволить зберегти внз Донбасу і робочі місця викладачів.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів дозволив студентам-переселенцям з анексованого Росією Криму, які навчалися за рахунок фізичних або юридичних осіб, довчитися в державних і комунальних вищих навчальних закладах материкової України в поточному навчальному році за рахунок державного бюджету.

Протягом березня-червня цього року 1500 студентів, що проходили навчання у вищих навчальних закладах, розташованих на території Автономної Республіки Крим та р. Севастополь, з них 600 осіб навчалися на контрактній основі, були переведені для продовження навчання в 126 вищих навчальних закладів, розташованих на материковій частині України.

Дарина Шварцман, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом