Популізмом казну не наповниш. Таку думку Forum'у висловив перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, народний депутат Геннадій Москаль, коментуючи ініціативу глави Мінфіну Олександра Шлапака оподатковувати додаткові доходи депутатів.

«Я не розумію, які ще податки на доходи з депутатів? Немає питань - нехай вводять. З тих чотирьох тисяч гривень, що я отримую, нехай хоч все забирають. Додаткових доходів у мене немає. Було 0,25% ставки в навчальному закладі, але я відмовився, щоб не говорили, що я заробляю великі гроші, що я олігарх... Я готовий віддати черевики, краватку, сорочку і костюм, в капцях і джинсах ходити в парламент, але хіба це якось вплине на ситуацію в країні? Навіть якщо всі депутати так зроблять, це не врятує ситуацію. Так можна допомогти сільраді, а не скарбниці держави. Але всі хочуть дешевого популізму», - заявив він.

За його словами, необхідно ввести податок на розкіш і відстежувати непрямі доходи всіх без винятку. «Сьогодні неможливо уникнути корупційних схем. Все майно записане на маму, бабусю, дідуся, родичів, підставних осіб. У нас люди, які мають корпорації, - голі і босі. А якщо ввести податок на розкіш, то він буде спрямований не на конкретну особу, а на конкретний об'єкт рухомого і нерухомого майна. Якщо ж податок не сплачується, повинна бути конфіскація майна в дохід держави. Також потрібно відраховувати непрямі доходи: якщо людина не може підтвердити дохід при покупці чогось, будь ласка, 20% податку заплати», - наголосив нардеп.

Крім того, за словами Москаля, необхідно боротися з офшорами, змусити платити податки в казну України, знищити конвертаційні центри і ввести жорстку кримінальну відповідальність за контрабанду.

«Це нікому не вигідно. І шукають цапа-відбувайла. В даному випадку ним повинні стати депутати. Хоч Шлапак каже, що вони вдарять по олігархах, - цього не буде. Ми не боремося з офшорами, подивіться статистику, як в офшори йдуть гроші. Чому ми не запровадимо кримінальну відповідальність за контрабанду? Чому на законодавчому рівні не вирішимо, як закрити конвертаційні центри? Адже поки вони будуть - продовжать красти з бюджету і занижувати бази оподаткування», - додав він.

Також Москаль наголосив: корупція в Україні пов'язана з тим, що «на руках є великі живі гроші». «Ці кошти йдуть на підкуп виборців, суддів, органів державної влади, місцевого самоврядування та багато іншого. Там же розписками ніхто нічого не бере, а лише грошима... В Європі це все влаштовано. В українському парламенті лежить пакет документів. Але ніхто не хоче їх приймати», - розповів запред профільного комітету ВР.

«Ось чим сьогодні треба займатися. Радикальні заходи потрібні. А у нас починають популізм, якесь шоу. Популізмом казну не наповниш. Невже Шлапак цього не знає?» - запитує Москаль.

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом