Необхідний чіткий план зі стабілізації курсу національної валюти. Таку думку в коментарі Forum'у висловив член Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності народний депутат Андрій Пінчук, коментуючи курсову ситуацію в Україні.

«Причин тут багато. Є об'єктивні. Йде війна, вона не додає стабільності національній валюті. Йде постійне падіння економіки, немає впевненості в завтрашньому дні. А ось що замовчується, так це те, що винна в цьому позиція Національного банку, який не підтримує національну валюту і не веде діалог з банківським сектором, який може утримати валюту на нормальному курсі, на рівні дванадцять з копійками», - заявив він.

Парламентарій підкреслив, що Нацбанк повинен розробити і озвучити план дій зі стабілізації курсу гривні. «Потрібен чіткий курс. Але, на жаль, НБУ не діє за постулатам, а відгороджується від усього», - пояснив він.

«Те, що зараз уряд не залишилося в стороні, - вже плюс. Добре, що НБУ включився в процес. Вливання коштів в стабілізацію курсу повинно подіяти. Але! Це не панацея, і курсу 12 не буде. Війна і падіння економіки все одно будуть розхитувати ситуацію», - упевнений Пінчук.

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

79