Два тяжкопоранених українських офіцери-зенітники підірвали себе разом з 12 російськими десантниками, повідомляє прес-служба Міністерства оборони.

«Передісторія цього подвигу досить буденна, враховуючи сучасні українські реалії. Надійшло розпорядження сформувати і відправити на посилення одного з підрозділів два відділення ПЗРК на чолі з командиром зенітно-ракетного дивізіону майором Олександром Кандесюком. Він разом з довіреним йому особовим складом висунувся на зазначені позиції. Здійснивши марш, зенітники прибули в розташування батальйонної групи. Між тим через український кордон відбувся прорив російських військ зі штатною бойовою технікою. Як стало відомо, це був 331-й десантний полк, пункт постійної дислокації якого розташований у місті Кострома. У результаті наступу російських військ на територію України 51-ша бригада була оточена, а разом з нею і щойно прибуле посилення. Російські війська відразу ж відкрили вогонь з усіх наявних у них засобів ураження. Станом на вечір 25 серпня більша частина батальйонної тактичної групи була виведена з ладу», - йдеться в повідомленні.

У міністерстві зазначили, що військовими було прийнято рішення йти на прорив з оточення. «Майор Олександр Кандесюк разом з майором Олексієм Шепелюком, командиром зенітно-ракетної батареї, очолили авангард групи прориву разом зі своїм відділенням - сержантом і двома солдатами. І авангард нарвався на засідку. В результаті бою майор Кандесюк отримав кілька поранень кулеметами противника. Майор Шепелюк кинувся вивести офіцера з-під вогню, і при спробі відтягнути бойового товариша сам був важко поранений. Решті авангард був обстріляний з кулеметів, мінометів і прямою наводкою з «Шилки» - весь особовий склад отримав важкі поранення. Основна група через шквальний вогонь не змогла підійти на допомогу товаришам і, відійшовши в базовий табір, зайняла кругову оборону», - підкреслили в Міноборони.

«Про подальшу долю групи авангарду очевидці розповідають, що бачили, як поранених українських бійців оточили 12 російських десантників, і, погрожуючи зброєю, намагалися захопити в полон. Коли вороги, створивши кільце, наблизилися на відстань кількох метрів, поранені українські офіцери повставали з землі і підняли руки вгору. Було помітно, що вони щось тримали в руках, а за мить пролунали кілька потужних вибухів, схожі на вибухи гранат. Очевидно, офіцери Збройних Сил України, майори Олександр Кандесюк і Олексій Шепелюк, не бажаючи здаватися, підірвали себе разом з чисельно переважаючим ворогом», - наголошується в повідомленні.

За інформацією оборонного відомства, зараз командування АТО готує Президенту України - Верховному головнокомандувачу Збройних Сил України подання на присвоєння загиблим в бою героям-захисникам майору Олександру Кандесюку і майору Олексію Шепелюку звання Герой України (посмертно).

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

79