Національний банк України ухвалив рішення тимчасово не застосовувати до банків заходи впливу за умови дотримання ними ряду обмежень у зв'язку з ситуацією на Донбасі та в Криму, а також обвалом гривні. Про це йдеться в постанові правління Національного банку України від 26 серпня 2014 р. № 529 «Про окремі питання діяльності банків», передає прес-служба Нацбанку.

Як зазначають в НБУ, постанову № 529 розроблено з метою зменшення впливу на діяльність банківської системи обставин, викликаних ситуацією в Криму і м. Севастополь, введенням надзвичайного режиму роботи банківської системи на території Донецької і Луганської областей та девальвацією національної валюти, наслідками чого стали, зокрема, порушення економічних нормативів, збільшення обсягу негативно класифікованих активів та розміру сформованих резервів для відшкодування можливих втрат, збиткова діяльність банків.

Для банків, показники яких погіршилися внаслідок вказаних вище причин, постановою № 529 встановлені певні обмеження щодо здійснення окремих операцій, які можуть піддати їх додатковим ризикам, і вимога розробити і надати Національному банку України детальні плани заходів щодо усунення негативних наслідків.

У Нацбанку очікують, що прийняття постанови № 529 сприятиме підвищенню рівня захисту інтересів вкладників і кредиторів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

183