Українські фондові майданчики в середу закрилися дружним зростанням, хоча з самого ранку всі індексні папери перебували в «червоній зоні». За підсумками торгів індекс «Української біржі» підвищився на 2,06% - до 1252,69 пункту, індекс ПФТС - на 2,1%, до 463,52 пункту, повідомляють «Вести».

«Український фондовий ринок помітно просів за останній тиждень, і тільки сьогодні індекс УБ демонструє підвищення після падіння протягом чотирьох сесій поспіль, - розповіла аналітик ІК «Альтана Капітал» Яна Лаврик. - Серйозний тиск на рух індикатора чинить ситуація на Донбасі, де тривають бойові дії».

Крім того, за словами ризик-менеджера інвесткомпанії «Драгон Капітал» Дмитра Михайлусенка, «ведмежі настрої» посилювала стрімка девальвація національної валюти всупереч запевненням глави НБУ щодо стабілізації ринкового курсу.

При цьому, за словами аналітиків, багатосторонні переговори за участю Президента Петра Порошенка, глав країн МС і представників ЄС, що відбулися в Мінську, не дали нових позитивних або негативних сигналів інвесторам. «На цьому тлі ймовірно продовження розпродажів акцій підприємств, активи яких розташовані в зоні активного проведення антитерористичної операції», - говорять в компанії «ІТТ-Інвест».

Як нагадала Яна Лаврик, на сьогоднішній день через пошкодження в результаті боїв роботу призупинив Алчевський МК, Ясиновський КХЗ, не працює також Авдіївський КХЗ Харцизький ТЗ, зупинено видобуток вугілля на шахті «Комсомолець Донбасу». Зупинка коксохімічних підприємств в області створює загрозу для подальшої діяльності металургійних підприємств Донецької області.

Українські єврооблігації практично не змінилися в ціні, хоча останні кілька днів перебували під впливом цілого комплексу негативних новин навколо України. «Це і новини щодо ситуації на сході, і розпуск парламенту, і зниження рейтингу за локальними зобов'язаннями, - нагадав старший фінансовий аналітик групи «Інвестиційний Капітал Україна» Тарас Котович. - Зростання доходностей не було суттєвим і продовжує залишатися на рівнях вище 9%, але переважно нижче 11%».

На думку генерального директора інвесткомпанії «Фінекс-Капітал» Ігоря Когута, нестабільність, зниження рейтингів і затримка траншу від МВФ повинні були посприяти зростанню прибутковості боргових паперів України. «Але оскільки стан у нас вже стабільно критичний і всі премії у вартість паперів були закладені раніше, ми не спостерігаємо особливого коливання дохідності», - сказав він.

А ось російський ринок акцій з п'ятниці показав помірно позитивну динаміку. «Трейдери спекулювали на темі зустрічі президентів Путіна і Порошенко, роблячи різні припущення, проте в цілому настрій гравців був помірно-позитивним. Переговори між лідерами двох країн, на думку інвесторів, дали надію на подальший діалог», - уточнила Яна Лаврик.

Ринок налаштований на позитив. «Саміт Україна-ТС-ЄС дав надію на можливість мирного врегулювання ситуації, Президент України запропонував «дорожну карту» мирного врегулювання і запропонував посилити контроль на кордоні», - підтвердив аналітик «Промсвязьбанка» Євген Локтюхов. На думку експерта, очікування подальших кроків щодо врегулювання кризової ситуації може сприяти продовженню помірного зростання ринку.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом