Кількість наявних державних структур покриває всі сфери, необхідні для життєдіяльності країни. Про це Forum'у заявила урядовий уповноважений у справах антикорупційної політики Тетяна Чорновол, що нещодавно подала у відставку, коментуючи кадрові рішення уряду, а саме створення Держкомітету з питань євроінтеграції та введення додаткових посад до міністерств і РНБО.

«Я вже понад два тижнів, зі смерті чоловіка, не була в Кабміні. Тому не знаю всіх подробиць. Єдине, що знаю з власного досвіду, - зарплати в Кабміні катастрофічно низькі. Люди, які працюють у моєму секторі, отримують зарплату до 3 тис. грн, що ненормально...» - заявила вона, коментуючи інформацію, що оклади за деякими посадами плануються в межах 2390-2490 грн в місяць.

Чорновол вважає, що чиновник, який має низьку зарплату, може піти на корупційні дії для отримання додаткової вигоди. «Ну як людина за три тисячі може працювати?» - задалася питанням Чорновол.

Вона також розповіла, що як урядовий уповноважений у справах антикорупційної політики отримувала в середньому близько 6 тис. грн в місяць та доплачувала своїм підлеглим. «Перший місяць мені заплатили премію, і у мене вийшло аж 12 тисяч гривень. Потім, в наступні місяці, у мене було 6 тисяч. Потім була ідея позбавити всіх співробітників Кабміну на два місяці (доплат. - Ред.), щоб заощадити гроші для держави. Але, очевидно, знаючи, що у мене немає додаткових доходів, мені заплатили зарплату з премією. В середньому у мене виходила більш-менш висока зарплата. І я навіть доплачувала людям, які працюють у моєму штаті», - розповіла Чорновол.

«Я великий противник створення нових служб, комісій, тим більше, що вони часто дублюють вже наявні функції. В принципі, кількість існуючих державних структур покриває всі сфери, необхідні для життя країни. Певні структури потрібно скорочувати. Але скорочувати Кабінет Міністрів складно - дуже великий обсяг роботи», - додала вона.

Нагадаємо, Кабмін створив Держкомітет (Урядовий офіс) з питань євроінтеграції. Міністрам були призначені дев'ять заступників з питань євроінтеграції. Крім того, розширено штат апарату РНБО шляхом введення трьох нових посад: керівник апарату РНБО, заступник керівника апарату РНБО, помічник керівника апарату РНБО. Оклади за деякими посадами плануються в межах 2390-2490 грн на місяць.

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1635