Реверсні поставки газу з країн ЄС не зможуть врятувати Україну від холодних квартир в найближчому опалювальному сезоні. Таку думку в коментарі кореспондентові ForUm'у висловив голова правління альянсу «Нова енергія України» Валерій Боровик.

«Ми отримуємо газ реверсним маршрутом з Угорщини. Україна бере участь у пропозиціях щодо постачання палива зі спотового ринку. І цілком реально збільшити ці поставки по території Угорщини. Йдуть невеликі поставки з Польщі, і починаються тестові поставки через Словаччину. В кращому разі з цих трьох маршрутів можна отримати близько 10 млрд кубометрів. Але цього не вистачає», - сказав Боровик.

Експерт зазначив, що, за підрахунками альянсу «Нова енергія України», враховуючи поставки зі спотового ринку разом з власним видобутком і викачуванням з сховищ, Україна все одно буде потребувати ще в 70-100 млн кубометрів газу щодоби.

«Як цю проблему буде вирішувати «Нафтогаз» і профільне міністерство, поки неясно. Вони поки роблять хорошу міну при поганій чи можливій грі. Росія не піде на поступки і спробує до війни на сході додати газову війну і холодну зиму в Україні. Потрібно бути готовим до перебоїв постачань, холодних квартир. Але це треба пережити, адже це складова національної безпеки», - пояснив він.

Крім того, Боровик назвав помилкою небажання Міненерго пускати на вітчизняний ринок приватні компанії, готові постачати зі спотового ринку блакитне паливо для об'єктів промисловості.

«Завдяки цьому ми змогли б більше газу закачати в сховища, а приватні і державні підприємства отримували б газ від приватних компаній. Але їх негласно не пускали. Це призвело до того, що зараз за нинішніми маршрутами все одно буде надходити недостатньо палива. Ми могли б зараз бути з великим запасом, тому це була стратегічна помилка, яку потрібно виправляти. В опалювальний сезон вона вилізе боком», - вважає він.

Нагадаємо, за словами глави Міненерго Юрія Продана, Україна сподівається забезпечити 50% своїх потреб в імпортному природному газі за рахунок реверсних поставок з країн ЄС.

Тетяна Григор'єва, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

199