Зменшення фінансування комплексної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС не повинно вплинути на вітчизняну атомну енергетику. Таку думку в коментарі кореспондентові ForUm'у висловив директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич.

«Рівень безпеки на українських АЕС дуже високий, тому я сподіваюся, що це (зменшення фінансування комплексної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС. - Ред.) ні на що не вплине. Наші АЕС пройшли стрес-тести. У Кабміну банально немає грошей, тому він повинен перенаправляти кошти», - сказав Марунич.

Експерт упевнений, що в найближчі кілька років про українські АЕС можна не турбуватися, адже їх перевіряли після аварії на японській АЕС «Фукусіма-Даічі».

«Я сподіваюся, що це не вплине на безпеку. Принаймні в найближчі рік-два, а що буде в перспективі - сказати складно. Рівень безпеки наших АЕС - один з найвищих у світі. Як вплине недофінансування робіт у майбутньому - це питання відкрите», - говорить він.

Нагадаємо, що згідно з постановою Кабміну №356 від 21.08.2014 р., в нинішньому році на комплексну програму підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС буде виділено в 1,3 рази менше коштів, ніж планувалося. Тобто 2,341 млрд грн замість 3,051 млрд грн. Крім того, взагалі не передбачено виділення коштів на цю програму у вигляді кредитів ЄБРР та Європейського співтовариства з атомної енергії (Euroatom), тоді як раніше йшлося про 1,021 млрд грн.

Тетяна Григор'єва, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

37