МОЗ України організував корупційний «бліцкриг» з метою ліквідувати розроблений українськими вченими єдиний на сьогодні аналог дорогих імпортних ліків, який дозволяє надати ефективну і доступну допомогу хворим на гепатит.

Про це заявило на прес-конференції в Києві керівництво компанії ТОВ «Валартін Фарма», повідомляє «Ukranews».

«Чиновники МОЗ без будь-яких законних підстав наспіх збирають робочі групи та комісії з розгляду питання щодо препарату без участі нашої компанії - власника реєстрації. Нам про це не повідомляють, також не повідомляють і про підстави таких перевірок. Примітно, що до нашої компанії не надходило від МОЗ України та будь-яких громадян і організацій жодних письмових претензій або запитів щодо препарату», - заявив директор ТОВ «Валартін Фарма» Андрій Розумний.

За словами фармацевтів, наявність вітчизняного препарату на ринку України економить половину вартості лікування гепатиту С. На сьогоднішній день більше 200 пацієнтів успішно проходять лікування препаратом. Поки не було жодної скарги по лінії фармаконагляду щодо препарату. Водночас МОЗ постійно протидіє його впровадженню на ринку.

«19 серпня ТОВ «Валартін Фарма» офіційно звернулося безпосередньо до міністра охорони здоров'я Мусія з вимогою надати пояснення та припинити безпідставний тиск з боку МОЗ. І, як наслідок, 20 серпня 2014, міністр охорони здоров'я видав наказ №581 щодо перевірки законності реєстрації препарату. Причому таку перевірку комісії МОЗ необхідно здійснити протягом 2-х днів (тобто до п'ятниці, 22 серпня 2014). Сам факт такої перевірки, її безпідставність, і дуже короткий строк проведення перевірки є прямими свідченнями корупційної складової в діях МОЗ України, що свідчать про зв'язок цієї діяльності зі створенням певних економічних преференцій для окремих іноземних фармвиробників, які вже багато років, до появи українського препарату-аналога, монополізували ринок ліків від вірусних гепатитів», - підкреслив Розумний.

За словами фармацевтів, така кампанія була розгорнута проти препарату після того, як його розробники виявили бажання прийняти участь у державних закупівлях препаратів для хворих на вірусні гепатити згідно з державною соціальною програмою. За їхніми підрахунками, закупівля вітчизняного препарату могла б удвічі здешевити терапію і відповідно вдвічі збільшити кількість пацієнтів, які могли б пролікуватися за виділені державою кошти.

Особливого загострення ситуація набула після звернення підприємства до Антимонопольного комітету України з вимогою усунути дискримінаційні умови закупівель, створених під чітко визначених учасників торгів, що постачають імпортні ліки.

Керівники ТОВ «Валартін Фарма» повідомили, що звернулися до Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів для оцінки безпечності та ефективності препарату.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

88