Європейський Союз шкодує про рішення РФ направити гуманітарний конвой в Україну без супроводу Міжнародного Комітету Червоного Хреста і без згоди української влади.

Про це заявив представник Єврокомісії Себастьян Брабан, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Це - чітке порушення українських кордонів. Це також суперечить попереднім домовленостям, досягнутим між Україною, Росією і Міжнародним Комітетом Червоного Хреста. Ми закликаємо Росію переглянути це рішення», - зазначив він.

Представник Єврокомісії підкреслив, що для дотримання міжнародного гуманітарного права такого роду конвой, який повинен носити виключно гуманітарний характер, повинен супроводжуватися Міжнародним Комітетом Червоного Хреста.

«Ми схвалюємо українську владу за її стриманість і готовність до подальших переговорів з метою уникнути продовження ескалації кризи. Суверенітет України, територіальна цілісність, єдність і незалежність повинні поважатися», - заявив Брабан.

Він також зазначив, що російська гуманітарна допомога повинна направлятися в Україну в повній відповідності з міжнародним гуманітарним законодавством через міжнародні гуманітарні організації та за погодженням з українським урядом.

Представник Єврокомісії зазначив, що це передбачає відправку необхідних деталей, що стосуються самої допомоги, а також забезпечення безпеки речей і персоналу з боку Червоного Хреста протягом всієї операції.

Як повідомляв ForUm, 22 серпня Міністерство закордонних справ Росії заявило про початок руху гуманітарного конвою у напрямку Луганська.

У Державній прикордонній службі України повідомили, що український державний кордон перетнули вже 145 вантажівок з російською гуманітарною допомогою.

Водночас представники Червоного Хреста заявили, що не супроводжують російську гуманітарну колону по території України.

Пізніше МЗС України виступило з заявою, що вважає незаконний перетин гуманітарною колоною українського кордону кричущим порушенням Росією ключових принципів міжнародного права.

У свою чергу голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко, сказав, що рух російської колони в Україну - це пряме вторгнення РФ.

Президент України Петро Порошенко запропонував РФ повернути ситуацію з гуманітаркою до рамок міжнародного правового поля.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

37