МЗС України вважає незаконний перетин гуманітарною колоною українського кордону кричущим порушенням Росією ключових принципів міжнародного права. Про це повідомляє прес-служба Департаменту політики та комунікацій МЗС України.

«Вважаємо цей акт черговим кричущим порушенням Російською Федерацією ключових принципів міжнародного права, зокрема, непорушності кордонів, невтручання у внутрішні справи іншої держави і сумлінного виконання міжнародних зобов'язань», - йдеться в повідомленні.

У МЗС підкреслили, що проігнорувавши встановлені міжнародні правила, процедури і досягнуті домовленості, без згоди та супроводу Міжнародного Комітету Червоного Хреста РФ почала незаконне ввезення гуманітарного вантажу на територію України.

«Попри те що попередньо служби прикордонного та митного контролю України розпочали оформлення російського конвою, сьогодні вранці українські службовці були заблоковані російськими силами і відсторонені від проведення перевірки інших автомобілів колони, попри попередні домовленості і те, що вони були запрошені на територію РФ російською стороною. Крім того, зараз ні українській стороні, ні МКЧХ невідомо про вміст вантажівок, що викликає особливі побоювання», - заявив в міністерстві.

«Той факт, що російські автомобілі в'їхали на територію України без відповідного прикордонного та митного оформлення і вантаж не було у встановленому порядку передано представникам Червоного Хреста, свідчить про навмисний і агресивний характер дій російської сторони», - додали в МЗС.

У відомстві наголосили, що всю відповідальність за безпеку вантажу несе російська сторона.

У МЗС звернули увагу, що з української сторони були вжиті всі необхідні заходи для забезпечення безпеки цього вантажу.

«З метою запобігання провокацій нами надані всі необхідні приписи для безпечного пропуску конвою. Однак, попри всі спроби української сторони, досі не вдалося встановити контакт між генштабами збройних сил України і РФ, що є критичним для забезпечення безпеки проходження конвою. Звертаємо увагу, що можливим маршрутом прямування вантажу члени НЗФ ведуть мінометний вогонь. Нам також невідомий зміст домовленостей російської сторони з членами НЗФ, і ми не виключаємо можливості будь-яких спланованих провокацій», - підсумували в МЗС.

Нагадаємо, 22 серпня Міністерство закордонних справ Росії заявило про початок руху гуманітарного конвою у напрямку Луганська.

Представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста не супроводжують російську гуманітарну колону на території України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом