Банки не мають права інтерпретувати або не виконувати Закон «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Про це в коментарі Forum'у заявив колишній заступник міністра соцполітики, заступник голови парламентського Комітету з питань соціальної політики та праці, народний депутат України (фракція «УДАР») Павло Розенко, коментуючи інформацію в ЗМІ, що деякі банки продовжують в жорсткій формі вимагати від солдатів АТО сплатити відсотки і штрафи за простроченими кредитами, а ряд фінустанов обмежив або закрив доступ всіх військових кредитів.

«Закон «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» - закон прямої дії. І ніяких обговорень: треба, не треба, можна, не можна, прописана відповідальність за вимоги сплатити відсотки за кредитами», - сказав він, коментуючи інформацію, що деякі банки відмовляються виконувати норми закону.

Нардеп впевнений, що Національний банк України і Генеральна прокуратура зобов'язані оперативно реагувати на такі сигнали. «Регулятор повинен жорстко вимагати від банків виконання закону. Якщо ж закон не виконується - є Генеральна прокуратура», - переконаний парламентарій.

«Все, що стосується наших військових, учасників АТО - всі соціальні зобов'язання перед ними повинні виконуватися в повному обсязі. І ніяких сентиментів до порушників, будь то державні чи банківські установи, бути не повинно. Все це треба негайно припиняти, «бити по руках», - додав він.

Крім того, Розенко підкреслив, що можливість такого роду зловживань свідчить про низьку ефективність управління на державному рівні. «Це вже питання до влади», - акцентував парламентарій.

Що стосується невидачі військовим кредитів, обмеження або закриття кредитних ліній на картах, то Розенко вважає, що мінімізація ризиків під прикриттям Закону україни «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» неприпустима. «Причин діяти так чи інакше можна знайти дуже багато. Але, на мій погляд, норми закону абсолютно чіткі... Люди на фронті ризикують своїм життям, захищають територіальну цілісність Батьківщини. І держава повинна захищати всіх», - підсумував він.

Нагадаємо, як повідомили Forum'у в прес-службі Приватбанку, Закон «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» хоч і не прямою нормою, але закрив можливість військовослужбовцям отримувати нові кредити до закінчення АТО.

У свою чергу президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко пояснив, що банки не застраховані від проблем з кредитами для військовослужбовців у разі їх загибелі або надання їм додаткових пільг.

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом