Предстоятель Української православної церкви Московського патріархату митрополит Онуфрій вважає, що оновлення держави можливе в тому випадку, якщо українці будуть вдосконалювати самих себе.

Про це Блаженнійший сказав у середу на зустрічі з ветеранами-афганцями, парафіянами Афонського подвір'я Свято-Михайлівського храму столиці у Києво-Печерській лаврі.

«Головна причина наших бід, які ми сьогодні переживаємо у своїй Вітчизні, в тому, що ми шукаємо миру, не удосконалюючи самих себе. Ми хочемо бачити нову Україну, нову Вітчизну, але себе ми не оновлюємо. Можна мати дійсно нову країну, але це буде тільки за однієї умови, якщо ми станемо новими. Якщо ми будемо старими, ми будемо говорити про новизну, про нову Вітчизну, але її не може бути», - зазначив митрополит Онуфрій.

«Щоб змінити себе, не потрібно робити багато чого, якихось звершень, просто треба всі дарування від Бога, які ми маємо, очистити від гріха, і ми станемо кращими, світлими і новими», - сказав Блаженнійший, передає «УНІАН».

Предстоятель УПЦ подякував ветеранам-афганцям, парафіянам київського подвір'я Афонського за допомогу Церкві та вручив пам'ятні подарунки.

«Я хочу подякувати вам, тим людям, що пройшли важкий шлях афганської війни, що бачили смерть впритул не один раз. Ви допомагаєте Церкві зберігати те, що називається «Божий закон», «Божа правда». Якщо їх не буде - все зміниться, ми самі себе знищимо. Ми не зможемо жити, ми станемо твариноподібними і будемо поїдати один одного так, що й звірі ще будуть нам заздрити, що ми вміємо так робити», - зазначив митрополит.

«Сьогодні головна наша мета, щоб ми вдосконалювалися духовно. В шуканні Христа є ступені досконалості, але всі мають один вектор, один напрямок. На якій би відстані не перебував - повернися до Нього обличчям і скажи: «Господи, нічого не хочу! Хочу Тебе знайти! Бо в Тобі щастя, в Тобі життя! В Тобі все світле, прекрасне, що може бути в житті людини!» Христос ніколи не зраджує, не робить зло і ніколи не відвертається від людини. Ми відвертаємося від Нього. Хочу побажати всім нам, щоб ми повернулися обличчям до Христа і в такому положенні здійснювали і свою земну ходу, яка теж має початок і має кінець», - підсумував владика Онуфрій.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

50