Україна виключає порушення правил Світової організації торгівлі (СОТ) в ході реформи української газотранспортної системи (ГТС), яка передбачена в Законі «Про внесення змін у деякі закони України щодо реформування системи управління Єдиною газотранспортною системою України». Про це заявив урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій П'ятницький, повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів України.

За словами П'ятницького, закон про реформування ГТС розроблений у повній відповідності з Генеральною угодою з торгівлі послугами (ГАТС) і жодним чином не порушує зобов'язання України в рамках СОТ.

«Як і раніше, українська газотранспортна система залишається під юрисдикцією держави Україна. При цьому в законі прозорим недискримінаційним способом визначені умови щодо оператора ГТС і жодним чином не обмежується доступ до послуг з транспортування для членів СОТ. Тому твердження окремих представників російської влади і експертів щодо так званих порушень є безпідставними», - підкреслив П'ятницький.

Відзначимо, що раніше в деяких російських ЗМІ з'явилося повідомлення про нібито порушення Україною зобов'язань в рамках СОТ щодо послуг трубопровідного транспорту у зв'язку з прийняттям минулого тижня Верховною Радою України закону про реформування української ГТС.

Нагадаємо, 14 серпня 2014 р. народні депутати підтримали у другому читанні та в цілому законопроект № 4116а «Про внесення змін у деякі закони України щодо реформування системи управління Єдиною газотранспортною системою України». За відповідне рішення проголосували 228 депутатів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

27