Міністерство фінансів пропонує скасувати збір за першу реєстрацію автомобілів. Відповідна ініціатива міститься в законопроекті Мінфіну, розробленому в рамках податкової реформи. Зараз ставки збору коливаються від 38,2 грн за автомобілі з об'ємом двигуна до 1 тис. куб. см до 4962,75 грн за машини від 6,5 тис. куб. див.

В цілому документ пропонує зменшити кількість податків і зборів з 22 до дев'яти, писав раніше «Капітал».

Паралельно Мінфін, щоб не втратити доходи держбюджету, пропонує підвищити ставки акцизного збору при купівлі автомобілів. Наприклад, зараз при покупці нового автомобіля з об'ємом двигуна 1,001 тис. куб. см необхідно заплатити 63,7 грн (€ 3,68) збору за першу реєстрацію і € 60,06 акцизного збору. Після прийняття законопроекту в нинішньому вигляді збір не треба буде платити, але акциз зросте до € 70,07. Істотно збільшиться податковий тиск на автомобілі з потужними двигунами. Зараз за машину з об'ємом двигуна 3001 тис. куб. см необхідно заплатити 954,6 грн (€ 55,08) збору за першу реєстрацію і € 6,5 тис. акцизу. Після прийняття сума акцизу зросте до € 8,1 тис.

У профільному парламентському комітеті прогнозують, що законопроект пройде, але після правок. «Впевнена, що зменшення кількості податків Верховна Рада підтримає, але не в запропонованій редакції. У законопроекті безліч недоробок, взаємовиключні і спірні норми, тому, думаю, він буде значно перероблений ще в Кабміні», - повідомила «Капіталу» перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Оксана Продан.

Збільшення податкового навантаження може призвести до чергового спаду попиту на легковики. «Будь-яке зростання податкових та інших відрахувань до бюджету збільшує кінцеву роздрібну ціну товару», - нагадує директор з маркетингу групи компаній " АІС " Сергій Боровик. Старший аналітик інвестиційної компанії «АРТ Капітал» Олексій Андрейченко зазначає, що в травні ринок вже сягав дна продажів за багато років. Пізніше, в червні-липні, продажі під впливом політичної стабілізації після президентських виборів та зменшення девальваційних настроїв населення трохи відновилися порівняно з травнем, зазначає він.

Зараз гривня почала слабшати, на сході активізувалася АТО, що знову повинно негативно позначитися на обсягах продажів автомобілів, каже Олексій Андрейченко. Як раніше писав «Капітал», за травень реалізували близько 3 тис. нових легковиків, що в три рази менше квітневих показників і в п'ять разів нижче, ніж у травні 2013 р. (15,13 тис. шт.).

У разі збільшення акцизів і зростання цін на машини автомобільний ринок може оновити місячні мінімуми продажів. «Виходячи з того, що автомобілі і зараз не найбільш ходовий товар через стан економіки та ситуацію на Сході, попит на автомобілі буде чекати свого відновлення ще довго», - визнає Оксана Продан.
 

У разі продовження активного проведення АТО і подальшої девальвації за підсумками року продажі нових легковиків можуть і не досягти 100 тис. шт., очікує Олексій Андрейченко. Якщо політична і економічна ситуація стабілізується, то в цьому році продадуть 110-120 тис. автомобілів.

За даними консалтингової компанії AUTO-Consulting, у минулому році продажі нових легкових автомобілів склали трохи більше 200 тис. шт.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

51