На Велику дзвіницю Києво-Печерської лаври сьогодні встановили дзвін Всіх Святих вагою сім тонн.

Як повідомив намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло, установка дзвону приурочена до інтронізації нового предстоятеля Української православної церкви (Московського патріархату) митрополита Онуфрія і відбувається в день великого православного свята - Преображення Господнього.

Предстоятель УПЦ митрополит Київський і всієї України Онуфрій освятив дзвін і благословив роботи з його встановлення, передає «УНІАН».

«Дев'ять років дзвін перебував на дерев'яному постаменті біля підніжжя дзвіниці. До завершення ремонтних робіт на дзвіниці його не піднімали, бо побоювалися, що вона не витримає вагу. Технічний дозвіл на установку дзвона було отримано місяць тому. Але ми хотіли, щоб дзвін освятив новообраний предстоятель Української православної церкви, він же - священноархімандрит Лаври, і вирішили почекати. Сьогодні дзвін встановлять, він буде дзвонити і закликати людей до зміни свого життя», - зазначив намісник Лаври.

Вага дзвону - сім тонн. Його прикрашають чотири фігури євангелістів у вигляді ангела, вола, орла і лева.

Дзвін був виготовлений на Донецькому металургійному заводі до 70-річчя Блаженнішого митрополита Володимира і подарований Києво-Печерській лаврі у 2005 році.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом