Українці стали менше їздити на автомобілях. За квітень-червень 2014 р. покупки палива населенням скоротилися відразу на 20% (до 1,07 млн тонн) порівняно з аналогічним періодом минулого року, підрахували в НТЦ «Психея».

Найгірший результат, як зазвичай, був зафіксований в Донецькій і Луганській областях, де продажі просіли взагалі на 37% (до 93 тис. тонн).

Експерти не сумніваються, що це тільки початок. «За підсумками серпня продажі палива на заправках можуть скоротитися і зовсім на 30%», - спрогнозував директор ТОВ «Консалтингова група А-95» Сергій Куюн, повідомляють «Вести».

Головна причина спаду в продажах - невпинне зростання цін на АЗС. І цей тиждень не стане винятком: згідно з підрахунками НТЦ «Психея», бензин А-95-Євро має подорожчати на 20 копійок - до 16,40 грн/л, а дизель - на 7% (до 15,80 грн/л). Так паливний ринок відреагує на зростання курсу долара до 12,5 грн/$ - тобто першу хвилю серпневої девальвації гривні. Але потім нафтотрейдери знову підвищать цінники, щоб «відіграти» зростання курсу до 13 грн. «Компанії потребуватимуть дедалі більше гривні, щоб робити закупівлі нових партій нафтопродуктів», - пояснив ситуацію директор енергетичних проектів НТЦ «Психея Геннадій Рябцев.

У випадку, якщо курс долара на цьому тижні не почне відкочуватися нижче 13 грн/$, а ще на тиждень закріпиться на цій позначці, водіям обіцяють вже шокуючий цінник. «Ціна бензину впритул наблизиться до 17 гривень», - запевнив Куюн.

Експерти впевнені, що після цього люди стануть ще активніше пересідати з особистого на громадський транспорт. Перехід водіїв на менш якісний бензин не прогнозують. «Щоб не мучити двигун і машину, ремонт якої в ряді випадків може обійтися в більшу суму, ніж економія на паливі, автолюбителі, швидше за все, стануть ще активніше ставити авто на паркування, і їздити на метро або наземним транспортом», - зазначив співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом