Представники провідної китайської національної групи корпорацій з будівельних матеріалів CNBM на чолі з головою правління Джейсоном Джангом відвідали Київ, щоб обговорити плани уряду знизити «зелений» тариф майже вдвічі.

У компанії надзвичайно стурбовані такою ініціативою, оскільки їм обіцяли в Україні захист інвестицій і незмінний тариф для вже побудованих станцій, йдеться в сюжеті «24 каналу».

«Ми - державна компанія, яка є найбільшим гравцем на ринку сонячної енергетики України із загальним обсягом вкладених коштів майже 1 млрд дол. США. Як державна компанія ми маємо відповідати за перспективи і надійність інвестицій перед нашим урядом. Якщо «зелений» тариф для новозбудованих об'єктів знизять - це поставить під загрозу вже виконані інвестиції. Я думаю, що після такого китайські підприємства не будуть далі інвестувати в Україну», - заявив Джанг, передає «РБК-Україна».

Крім того, занепокоєння висловили і в НКРЕ: раніше китайська корпорація була задоволена роботою в Україні, планувалися нові проекти. Деякі - реалізовувалися спільно з «Ощадбанком».

«Я розраховую на український уряд, який очолює пан Яценюк. Вважаю, що вони мають прийняти розумне рішення для захисту інтересів як інвесторів, так і подальших інтересів своєї країни. Зараз до України прикута увага всього світу. Тому країна може створити хороший приклад, який залучить інвесторів», - підкреслив Джанг.

Раніше СЕО провідних китайських держкомпаній CNBM (Китайська національна група корпорацій з будівельних матеріалів) і SINOSURE (Китайська корпорація експортно-кредитного страхування) вже зустрічалися з представниками українського уряду.

Сторони обговорили, зокрема, проблемні питання реалізації в Україні китайських проектів у сфері сонячної енергетики.

«Ініційоване урядом України зниження «зеленого» тарифу й можливе у зв'язку з цим банкрутство галузі геліоенергетики вкрай негативно позначиться на стратегічному партнерстві України з Китайською Народною Республікою», - підкреслили представники компаній КНР.

Нагадаємо, проектом нормативного акта НКРЕ передбачається внесення змін до Порядку встановлення, перегляду та припинення дії «зеленого» тарифу для суб'єктів господарської діяльності. Зокрема, пропонується знизити піковий коефіцієнт під час розрахунку «зеленого» тарифу, зафіксованого на 1 січня 2009 року, з 1,8 до 1,01, що спричинить зниження тарифу практично вдвічі. При цьому НКРЕ посилається на розпорядження Кабміну «Про вдосконалення системи розрахунків за електричну енергію з альтернативних джерел енергії» №589-р, яке носить виключно рекомендаційний характер.

Китайська національна група корпорацій з будівельних матеріалів (СНБМ) створена у 1984 році і є однією з найбільших державних корпорацій Китаю. СNBM займає 267 місце у топ-500 компаній світу і є найбільшим у світі виробником цементу, скловолокна та гіпсокартону, а також другий у світі з виробництва лопатей для вітрових турбін. Крім того, компанія має завод з виробництва модулів для сонячних станцій. Компанія є найбільшим інвестором у сонячну енергетику України, вклавши у власні проекти близько 1 млрд дол. Загальна потужність їх становить приблизно 1000 МВт.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом