Рейдерські захоплення, які спостерігаються в Києві, обумовлені безкарністю.

Таку думку в коментарі кореспондентові ForUm'у висловив народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Адам Мартинюк.

Він зазначив, що сьогодні народ «що хоче, те і робить».

«І тому, на жаль, я вважаю, що це тільки перші квіточки того, що може на нас чекати надалі, якщо буде такий розгул: що хочу, те і роблю»,— зазначив Мартинюк.

«Зараз досить легко (організувати.—- Ред.) якусь провокацію, захопити будь-яке підприємство, захопити, що хочеш, якщо є кошти. Людей, що бажають взяти в цьому участь і заробити, на жаль, досить багато. Правоохоронна система не діє. Свавілля може закінчитися досить негативно для держави»,— наголосив нардеп.

На уточнювальне запитання щодо того, чим викликані такі настрої, Мартинюк зазначив: «З одного боку, тим, що народу завжди приємно робити те, що він хоче... Зараз всі хочуть всіх контролювати, аби лиш не їх контролювали. Це таке, з одного боку, бажання показати, що ось народ все вирішує. А з іншого боку, це те, що було приховано, коли влада більш або менш контролювала ті чи інші ситуації. Тобто це боротьба за перерозподіл сфер економічного впливу. Одні борються з іншими, використовуючи цю так звану самооборону та інших. Це просто переділ вже накраденого»,— зазначив він.

На його думку, боротися з цим явищем складно, оскільки за 20-річний період існування України ми не створили держави, яка б жорстко дотримувався закону».

«На жаль, держава цілком порушує закони»,— додав він.

«Ось вам свіжий приклад. Згідно з Конституцією, сьогодні можна затримувати тільки на 72 години. У вівторок ВРУ ухвалила, що можна на 30 днів. Ніби в зоні АТО. Але завтра скажуть, що і тут АТО. Так би мовити, під маркою АТО (затримають.— Ред.) — кого завгодно тощо»,— обурився Мартинюк.

Він зазначив, що поки буде спостерігатися недотримання законодавства, «ми й далі будемо стикатися з подібними явищами».

«Тому що кожен буде вирішувати свої особисті, приватні справи, нехтуючи законодавством»,— підсумував нардеп.

Тетяна Мацур, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

42
Туфли осень-зима Everest