В Адміністрації Президента України допускають можливість прямого військового вторгнення на територію України під приводом доставки гуманітарного вантажу. Про це заявив прес-секретар Глави Української держави Святослав Цеголко.

«Сьогодні може бути три сценарії розвитку подій. Перший: пряме вторгнення на територію України під прикриттям доставки гуманітарного вантажу. Другий: провокації з вантажем на території Харківської області з високим ступенем агресії з боку Росії. Третій: допомога Луганську проходить через пункт пропуску максимально наближений до цього українського міста», - сказав він.

«Наші митники, прикордонники і представники ОБСЄ зможуть просканувати вантаж на українсько-російському кордоні. Місія рухатиметься територією, яка є під контролем бойовиків. А після прибуття в Луганськ розподіляти допомогу серед мирного населення буде Червоний Хрест», - підкреслив прес-секретар Президента.

За словами Цеголка, рішення прийняти допомогу для Луганська і не допустити широкомасштабного вторгнення Росії було прийнято на спільній нараді в ніч з 12 на 13 серпня за участю Президента України Петра Порошенка, прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, голови Верховної Ради України Олександра Турчинова та силовиків.

Він також зазначив, що у вівторок, 12 серпня, Україна погодилася прийняти російську гуманітарну допомогу, якщо вона буде перевантажена на орендований МКЧХ транспорт і супроводжуватиметься виключно представниками Червоного Хреста.

«Але Російська Федерація відхилила цю пропозицію», - розповів Цеголко.

Як повідомляв ForUm, РФ спільно з Міжнародним комітетом Червоного Хреста відправляє гуманітарний конвой на схід України.

Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна готова прийняти місію з гуманітарною допомогою за умови, що вона буде міжнародною і без військового супроводу.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив про те, що Україна готова приймати гуманітарну допомогу від міжнародних організацій.

Віталій Виголов, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

Туфли осень-зима Everest