Причинами різкого падіння курсу гривні є воєнні дії на сході України, а також панічні настрої суспільства у зв'язку з цим.

Про це, як передає кореспондент Forum'у, у своїй доповіді заявила глава Національного банку України Валерія Гонтарєва, виступаючи в парламенті.

«За останні тижні склалася нестабільна ситуація на валютному ринку країни. Для цього є об'єктивні причини. По-перше, це воєнні дії на сході України. Очікування суб'єктів ринку підкріплюються заявами політичних партій про високу ймовірність початку повномасштабної війни з РФ.

Також вона заявила, що не останню роль у здешевленні національної валюти грають і не найоптимістичніші очікування бізнесу.

«По-друге, це реальний так званий бізнес-інтракшн, що склався через розбалансування економічних показників інфляції, падіння ВВП, а також через очікування жорстких санкцій РФ та України, оскільки будь-які санкції можуть призвести до погіршення показників ВВП у майбутньому», - зазначила глава НБУ.

Суб'єктивними чинниками Гонтарєва назвала панічні настрої в суспільстві, пов'язані з об'єктивними чинниками, названими вище.

Гонтарєва акцентувала увагу депутатів на тому, що реальних показників для курсу долара в 13,5 грн на сьогодні немає.

При цьому зазначила, що «з квітня поточного року гнучкий курс гривні - це основна вимога для міжнародних кредитів».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

107