Українська сторона бере на себе відповідальність за безпеку доставки гуманітарної допомоги. Про це повідомив заступник глави Адміністрації Президента України Валерій Чалий на брифінгу в Києві.

«Все буде під контролем української сторони. Українська сторона бере на себе відповідальність за безпеку доставки цієї гуманітарної допомоги», - заявив він.

«Все-таки російська сторона якось ввела це все у правове русло. Ми отримали відповідну ноту. Для мене це свідчення того, що це вихід на якісь правильні формати міжнародно-правові, легітимні формати взаємодії з цього конкретного гуманітарного питання», - сказав Чалий, повідомляє «УНІАН».

«Ніяких несподіваних дій не повинно бути. Будь-які дії, не узгоджені з Україною, можуть сприйматися абсолютно не як гуманітарна допомога», - роз'яснив він.

Як повідомляв ForUm, РФ спільно з Міжнародним комітетом Червоного Хреста відправляє гуманітарний конвой на схід України.

Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу застеріг президента РФ Володимира Путіна від будь-яких односторонніх військових дій стосовно України, в тому числі під приводом гуманітарної місії.

Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна готова прийняти місію з гуманітарною допомогою за умови, що вона буде міжнародною і без військового супроводу.

Міжнародний комітет Червоного Хреста бере на себе організаційні та логістичні питання щодо міжнародної гуманітарної місії для сходу України.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що гуманітарна колона РФ увійде на територію України в місці, яке буде обрано за узгодженням із владою країни.

Другий президент України Леонід Кучма заявив, що гуманітарна допомога Луганську, спрямована Росією під егідою Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ), перетне українсько-російський кордон на митному посту в Харківській області.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом