Обравши мішенню фрукти та овочі, Росія вдарила по чутливому місцю, пише оглядач Forbes Марсель Майклсон, повідомляє «Інопреса».

Європа імпортує російський газ і експортує в Росію продовольство, пояснює він.

В результаті російського ембарго буде «або ціновий демпінг на основних ринках Західної Європи, або прохання про урядові субсидії постраждалим секторам. Або те й інше відразу», - пише автор. Адже ситуація і до цього була напруженою: фермери вимагали, щоб великі роздрібні мережі підвищили для них маржу.

Зниження цін може спровокувати дефляцію, створити проблеми ЄЦБ, викликати нові суперечки між прихильниками жорсткої економії та заходів стимулювання економіки.

У Росії споживачі втратять доступ до європейських товарів, а ціни, ймовірно, знову зростуть. Можливі протести споживачів, вважає автор.

До того ж, торговельні санкції - ще один крок до серйозної ескалації конфлікту, яка потенційно може «покласти кінець безпрецедентному періоду мирного життя в Західній Європі», йдеться в статті.

Автор не вірить, що поточні торговельні санкції протримаються дуже довго, оскільки «у минулому цей захід ніколи не спрацьовував».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

74